Relacja z oficjalnego launchu Notion Polska

Społeczność Notion Polska oficjalnie wystartowała!

Cześć, entuzjaści Notion!

Witam w kolejnej edycji newslettera, w którym dzielę się najnowszymi wiadomościami, wskazówkami i zasobami, które pomogą w pełni wykorzystać możliwości Notion.

Oficjalny launch Notion Polska

W czwartkowy wieczór odbył się oficjalny launch Notion Polska, czyli polskiej społeczności Notion. Jednocześnie swój launch miało Balanced Systems, agencja konsultingowa Aleksa, która wspiera nas w budowaniu społeczności.

Dziękuję serdecznie - w imieniu swoim oraz Aleksa i Kuby, z którymi tworzę Notion Polska - wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia, a także gościom, którzy tak licznie nam zaufali i przyszli nas posłuchać.

Jest mi niezmiernie miło, że nasze starania zostały dostrzeżone i możemy tworzyć tę społeczność razem z Wami. ❤

Garść informacji na temat Notion Polska

Dla wszystkich nieobecnych na wydarzeniu, poniżej przygotowałem spis informacji na temat Notion Polska, o których mówiliśmy na miejscu.

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim jesteśmy po prostu wieloletnimi użytkownikami Notion, takimi jak Wy, którzy chcą stworzyć przestrzeń dla podobnie myślących ludzi, abyśmy mogli dzielić się swoją pasją do Notion. Tak właśnie powstał pomysł na stworzenie Notion Polska.

Czym jest Notion Polska?

Notion Polska jest odpowiedzią na stale rosnący rynek Notion, szczególnie w naszym kraju, oraz brak żywej i dynamicznej społeczności skupionej wokół tego narzędzia.

Chcemy stworzyć miejsce, w którym każdy entuzjasta Notion będzie mógł nie tylko porozmawiać i uzyskać porady od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek, ale także znaleźć pomocne zasoby, dzięki którym korzystanie z Notion będzie jeszcze łatwiejsze.

Społeczność

Pierwszym z naszych celów jest zbudowanie żywej społeczności. Oczywiście każdy, niezależnie od tego, czy mówi po polsku, czy nie, będzie mógł do niej dołączyć i tworzyć ją razem z nami.

Notion Polska jest skierowane nie tylko do polskojęzycznych użytkowników, ale do wszystkich, którzy mieszkają w naszym kraju i chcą być w kontakcie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Choć zdecydowana większość naszych działań będzie prowadzona w języku polskim, na naszym serwerze Discord będzie można znaleźć przestrzeń przygotowaną specjalnie dla osób anglojęzycznych.

Zasoby

Naszym drugim celem jest oferowanie podstawowych, ale także zaawansowanych szablonów Notion, tworzonych przez nas samych, a później przez naszą społeczność.

Szablony to jednak nie wszystko, ponieważ będziemy również oferować poradniki i kursy dotyczące Notion. Chcemy stworzyć kompendium wiedzy o tym narzędziu, uczyć jego obsługi i pomagać każdemu, kto dopiero zaczyna z nim swoją przygodę.

Na chwilę obecną w naszej ofercie znajdziecie trzy produkty:

Z czasem będziemy dodawać więcej pomocnych zasobów i oczywiście na bieżąco informować o tym każdego, kto śledzi naszą stronę internetową, serwer na Discordzie lub subskrybuje nasz biuletyn.

Wydarzenia

Naszym trzecim celem jest organizowanie spotkań, warsztatów i innych wydarzeń tematycznych, na których będziemy opowiadać o naszej działalności i społeczności, a także uczyć o Notion.

Dołożymy wszelkich starań, aby na nasze spotkania zapraszać innych ciekawych speakerów, którzy chętnie opowiedzą o swojej historii i zastosowaniach Notion w różnych dziedzinach życia i pracy.

Oczywiście na każdym spotkaniu, po części konferencyjnej, będzie można swobodnie porozmawiać i nawiązać nowe kontakty.

Jak można do nas dołączyć?

Strona internetowa

Przede wszystkim zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej pod adresem notionpolska.com, gdzie można znaleźć wszystkie informacje o nas i naszych działaniach.

Sklep z zasobami

Na pasku nawigacyjnym znajduje się odnośnik do naszego sklepu, gdzie można pobrać stworzone przez nas szablony Notion i inne pomocne zasoby. Prowadzimy również bloga, gdzie będzie można przeczytać o naszych najnowszych działaniach.

Serwer Discord

Stworzyliśmy serwer Discord, który będzie służył jako centrum naszej społeczności. To właśnie tam będziecie mogli swobodnie porozmawiać z nami i innymi członkami społeczności, skonsultować się z bardziej doświadczonymi kolegami i koleżankami, a także znaleźć najnowsze informacje na temat Notion Polska.

Newsletter

Naszym drugim kanałem informacyjnym będzie newsletter Notion Polska. Każdy, kto się do niego zapisze, będzie otrzymywał od nas aktualne informacje o społeczności, naszych najnowszych zasobach i wydarzeniach, a także o samym Notion.

Do Discorda i newslettera można dołączyć także bezpośrednio na stronie, gdzie znajdują się odpowiednie odnośniki lub skanując poniższe kody QR.